تاریخ امروز۲۸ خرداد ۱۴۰۳

آشنایی با فنگ شویی

با سلام خدمت همراهان مستر انگیزشی قصد داریم شما عزیزان را با فنگ شویی آشنا کنیم , فنگ شویی در زبان چینی به معنی باد و آب است .

فنگ شویی هنر باستانی شرقی ، برای قرار دادن هر وسیله در جای صحیح خود چه در منزل و چه در محیط کار است و هنگامی که انسان و محیط پیرامون او با هم هماهنگ باشند ، نتیجه اش زندگی خوب و موفقیت برای ما است و هدف فنگ شویی هم رسیدن به همین موفقیت است.

خواستگاه  فنگشویی قاره آسیا است به همین خاطر قوانین آن برای ما ایرانیان بیگانه و نا آشنا نیست و بسیاری از راه کار هایش از قدیم در فرهنگ ما نیز وجود داشته و بخشی ازباور های کهن ما بوده است.

فنگ شویی در راستای تلاش برای ایجاد تعادل در زندگی ما مفهوم پیدا می کند و در این بین ما  انسان ها انرژی های زمین و آسمان را به هم وصل می کنیم و تعادل را به زندگی خود دعوت می کنیم و معنی فنگ شویی در زبان چینی به معنی باد و آب است .

گاهی وارد محیطی می شویم و حس می کنیم هوای اتاق یا محیط گرفته است و حس ناخوشایندی به ما منتقل می شود و اولین کاری که دلمان می خواهد انجام دهیم یا انجام می دهیم این است که پرده های اتاق را بکشیم و باید بدانید که این عمل یک قدم کوچک در راستای فنگ شویی است.

فنگ شویی در راستای تلاش برای ایجاد تعادل در زندگی ما مفهوم پیدا می کند و در این بین ما  انسان ها انرژی های زمین و آسمان را به هم وصل می کنیم و تعادل را به زندگی خود دعوت می کنیم و معنی فنگ شویی در زبان چینی به معنی باد و آب است .

انرژی فنگ شویی به طور کلی نوعی انرژی است که در بدن تمام موجودات زنده و غیر زنده وجود دارد و در حال گردش است و در واقع  این انرژی  از وجود انسان و پیرامونش جدا نیست و در صورت نبودنش حیات به گونه ای مختل خواهد شد.

به طوری که می توان لغت چی در فنگ شویی را به صورت نیروی حیات یا نیروی محرکه ترجمه کرد و انرژی چی نیرویی است که باعث می شود اتفاقات خوب و بد رخ دهد و چرخ گردون بر این گنبد دوار بگردد .

.

.

واقعیت این است که بسیاری از این مشکلات و تغییرات زندگی با وضعیت محیط زندگی ما و چگونگی قرار گرفتن وسایل ما در این محیط ارتباط دارد و فنگ شویی به ما کمک می کند تا این ارتباط را بشناسیم و جنبه های مثبت را تقویت و نقاط ضعف را بر طرف نماییم.

به طور مثال : هیچکدام از ما دوست نداریم زمانی که وارد اتاق می شویم همه چیز شلوغ و بهم ریخته باشد زیرا باعث می شود احساس ناخوشایندی به ما دست بدهد و باعث کسل تر شدن روحیه ما شود ، همچنین از آنجایی که ذهن ما طوری طراحی شده است که زیبایی های محیط ، هارمونی اشیا و رنگ محیط برایمان بسیار مهم است.

باید تلاش بکنیم تا روال ایده آل زندگیمان را حفظ کنیم. حفظ کردن ساختار ایده آل زندگی منوط بر رعایت یکسری قوانین است که در علم فنگ شویی مطرح شده است و طبق اسناد موجود افرادی که از این علم در زندگی خود استفاده کرده اند به حایگاه های مناسبی در زندگی دست پیدا کرده اند.

اگر بخواهیم تعریف علمی مناسبی داشته باشیم در واقع علم فنگ شویی یادگیری زندگی هماهنگ و همگام با طبیعت است و به کمک فنگ شویی انرژی فضای داخلی و خارجی خانه اصلاح شده و انرژی های مثبت موجود در طبیعت به جریان می افتد و خانه یا محل کار شما پس از فنگ شویی مظهر آسایش، آرامش و نشاط خواهد شد.

با تکیه بر دانش و تجربۀ باستانی فلسفۀ چینی میتوان اظهار داشت که فنگ شویی راه و روش معنوی زندگی است و انسانها را قادر می سازد تا انرژی های مثبت طبیعت را به درون بناهای مسکونی و تجاری خویش روانه سازند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *