تاریخ امروز۳۰ تیر ۱۴۰۳

فواید شکرگزاری روزانه

از نعمت های که به شما داده شده شکرگزاری کنید تا نعمت های بیشتری به شما داده شود وقتی به زندگی خود نگاه می کنیم هزاران نعمت به ما داده شده که حتی توجهی به آنها نمی کنیم ولی میلیون ها نفر در سراسر دنیا آرزوی داشتن آنها را دارند .

وقتی به زندگی خود نگاه کنیم هزاران نعمت به ما داده شده که حتی توجهی به آنها نمی کنیم ولی میلیون ها نفر در سراسر دنیا آرزوی داشتن آنها را دارند .

به طور مثال : وقتی سلامتی داریم قدر آن را نمی دانیم و میلیون ها نفر در سراسر جهان از سلامتی برخوردار نیستند و آرزوی سلامتی دارند که ما برای آن سلامتی شکرگزار هم نیستیم و زمانی قدر سلامتی را می دانیم که سلامت و تندرست نباشیم و دچار بیماری شویم .

.

حتی برخی افراد براحتی نمی توانند تنفس کنند و مشکل تنفسی دارند و آرزوی نفس کشیدن عادی را دارند و ما شکرگزار این نفس کشیدن روزانه هم نیستیم و از این نعمت ها در زندگی هر فردی بی شمار وجود دارد ولی چون خود را مشغول نداشته های خود کرده ایم از نعمت هایی که خدای مهربان به ما داده است غافل شده ایم و سپاسگذار آنها نیستیم .

ما می توانیم یک دفتر تهیه نماییم و روزانه ده  نعمتی را که خداوند مهربان به ما داده شده است را بنویسیم و بابت آن نعمت ها شکرگزاری کنیم .

ما باید صبح پس از بیدار شدن از خواب و شب قبل از خواب دو نوبت اقدام به نوشتن لیست شکرگزاری و تکرار آنها نماییم .

ما باید بدانیم با شکرگزاری از نعمت های الهی نعمت های بیشتری به ما داده خواهد شد و حال و زندگی بهتری خواهیم داشت . شکرگزاری روزانه یکی از راه های تشکر از نعمت های خداوند مهربان است .

.

در ادامه یک لیست شکرگزاری به صورت نمونه برای شما آماده کرده ایم  که هم می توانید از این لیست استفاده نمایید و هم لیست شکرگزاری خود را آماده نمایید و شروع به شکرگزاری روزانه از نعمت هایی که به شما داده شده است نمایید .

نمونه لیست شکرگزاری روزانه :

۱ ) خدایا برای نعمت سلامتی سپاسگذارم .

۲ ) خدایا برای داشتن پدر و مادر خوبم سپاسگذارم  .

۳ ) خدایا برای سلامتی جسم و روحم سپاسگذارم .

۴ ) خدایا برای نعمت های بیکرانت سپاسگذارم .

۵ ) خدایا برای کار و شغل و در آمد عالی ام سپاسگذارم .

۶ ) خدایا برای زندگی دوباره ام سپاسگذارم  .

۷ ) خدایا برای همسر و فرزندان خوبم شکرگزارم .

۸ ) خدایا برای هوش عالی ام سپاسگذارم .

۹ ) خدایا برای قدرت فکر و تصمیم گیری ام سپاسگذارم  .

۱۰ ) خدایا برای توانایی راه رفتنم سپاسگذارم .

می توانید لیست شکرگزاری خود بنویسید و تکرار نمایید .

در پایان از شما می خواهیم برای مشاهده تآثیر شکرگزاری روزانه روزانه در چند نوبت اقدام به شکرگزاری نمایید و تجربیات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید و خوشحال می شویم به شما در این زمینه یاری نماییم .

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *