تاریخ امروز۳۰ تیر ۱۴۰۳

لیست شکرگزاری روزانه

شکرگزاری یکی از راه های تشکر از خداوند مهربان برای نعمت های بیکرانی است که به ما داده است و به خیلی از آن نعمت ها توجهی نداریم .

وقتی به زندگی خود نگاه کنیم هزاران نعمت به ما داده شده که حتی توجهی به آنها نمی کنیم ولی میلیون ها نفر در سراسر دنیا آرزوی داشتن آنها را دارند .

به طور مثال : وقتی سلامتی داریم قدر آن را نمی دانیم و میلیون ها نفر در سراسر جهان از سلامتی برخوردار نیستند و آرزوی سلامتی دارند که ما برای آن سلامتی شکرگزار هم نیستیم و زمانی قدر سلامتی را می دانیم که سلامت و تندرست نباشیم و دچار بیماری شویم .

حتی برخی افراد براحتی نمی توانند تنفس کنند و مشکل تنفسی دارند و آرزوی نفس کشیدن عادی را دارند و ما شکرگزار این نفس کشیدن روزانه هم نیستیم و از این نعمت ها در زندگی هر فردی بی شمار وجود دارد ولی چون خود را مشغول نداشته های خود کرده ایم از نعمت هایی که خدای مهربان به ما داده است غافل شده ایم و سپاسگذار آنها نیستیم .

ما می توانیم یک دفتر تهیه نماییم و روزانه ده نعمتی را که خداوند مهربان به ما داده شده است را بنویسیم و بابت آن نعمت ها شکرگزاری کنیم . ما باید صبح پس از بیدار شدن از خواب و شب قبل از خواب دو نوبت اقدام به نوشتن لیست شکرگزاری و تکرار آنها نماییم .

ما باید بدانیم با شکرگزاری از نعمت های الهی نعمت های بیشتری به ما داده خواهد شد و حال و زندگی بهتری خواهیم داشت . شکرگزاری روزانه یکی از راه های تشکر از نعمت های خداوند مهربان است .

.

.

لیست شکرگزاری روزانه  :

+ خدایا برای نعمت سلامتی سپاسگذارم .

+ خدایا برای شادابی ام سپاسگذارم .

+ خدایا برای کیف و حساب بانکی پر پولم سپاسگذارم .

+ خدایا برای رفاه و آرامشم سپاسگذارم .

+ خدایا برای سلامتی خود و خانواده ام سپاسگذارم  .

+ خدایا برای همسر سلامت و مهربانم سپاسگذارم  .

+ خدایا برای داشتن خانه ام سپاسگذارم .

+ خدایا برای اتومبیل عالی ام سپاسگذارم .

+ خدایا برای این زندگی عالی سپاسگذارم  .

+ خدایا برای این غذای عالی و خوشمزه سپاسگذارم .

+ خدایا برای تک تک نعمت هایی که به من عطا فرمودی سپاسگذارم .

+ خدایا برای فرزندان خوبم سپاسگذارم .

+ خدایا برای همکاران مهربان و خوبم سپاسگذارم .

+ خدایا برای همسایگان خوب و مهربانم سپاسگذارم .

می توانید لیست شکرگزاری خود را بنویسید و تکرار نمایید .

در پایان از شما می خواهیم برای مشاهده تآثیر شکرگزاری روزانه روزانه در چند نوبت اقدام به شکرگزاری نمایید و تجربیات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید و خوشحال می شویم به شما در این زمینه یاری نماییم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *